تبلیغات
نگاه دوازدهم
جستجو

محمد.ب
نظرسنجی

امام خامنه‌ای (حفظه الله) در دیدار جمعی از آزادگان کشور: زائده دروغین و جعلی صهیونیستی از صحنه جغرافیا محو خواهد شد. به نظر شما کی این اتفاق خواهد افتاد؟
ساعت
صفحات جانبی
آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
یا رب دل ما را تو به رحمت جان ده ........ درد همه را به صابری درمان ده
این بنده نداند که چه می باید خواست ........ داننده تویی هر آنچه خواهی آن ده

زاویه 385 درجهداستان هایی داره این عکس . . .


یکی بود یکی نبود، زیر گنبد کبود اون موقع که غیر از خدا هیچکی نبود و بعد خداوند عز و جل زمین و آسمان رو تو 6 روز خلق کردو بعدش یه عالمه اتفاق دیگه افتاد و خداوند به ما لطف کردو ما رفتیم پای کلاس آقا رضای غواص باشی . . .
برای خواندن داستان برید ادامه مطلب


حالا برسیم سر درس و بحث کلاس غواصی:
- عزیزای من این که می بینید تو دسته منه قطب نماست، و اونایی که قبلش بهتون نشون ندادم فین بود که می پوشیمو می ریم آب بازی می کنیم، راستی تو آب رفتید اول اینکه قبلش حتما کپسول بپوشید و مواظبم باشید که خیس نشید، آخه آب اینجا یکم خیسه . . . حالا بگید ببینم، کی می دونه قطب نما چیکار می کنه؟
همه به اتفاق گفتن: کارستون می کنه . . .
- آفرین درست گفتید، همونطور که خودتون جواب دادید این از اون قطب نماهایی که کلی پولشه و ما سفته و چک گذاشتیم تا دادن بیاریمش اینجا، حالا من طرز کارش رو بهتون نشون می دم و میگم که چظوری کار می کنه، فقط نخوایید که بدم دستتون که عمرا نمی دم؛ حالا بگید ببینم کی بلده با قطب نما کار کنه؟!
همه خودشونو زدن به کوچه ی علی چپ و چون اونجا در و دیوار نداشتیم و فضای باز ساحل بود بعضیا به آسمون نگاه می کردند، بعضی ها به دور، بعضی ها خاک بازی می کردند، بلاخره اینکه همه بلد بودند با قطب نما اونم از نوع غواصیش کار کنند!
- استاد رضا که خودش قضیه رو گرفته بود یجوری قضیه رو پیچوندو رفت سر اصل مطلب؛ تو پرانتز بگم (ما یه جایی رفته بودیم خواستگاری برای یه بنده خدایی وقتی گفتیم که دیگه بهتره بریم سره اصل مطلب، بابای عروس رفت سراغ کار آقا دامادو اینکه چقدر پول در میارید و کجا کار می کنیدو خونه کجا می خوای بخریو چقدر مهرش می کنی و شیربها باید انقدر باشه او نصف بیشتر جهیزیرو شما باید بدید و هزار تا لیست دیگه، ما هم دیدیم هوا پسه، گفتیم آقا ما مطلب و پسندیدیما فقط می ریم یه دور می زنیم و میایم که سرمون کلاه نره . . . )
حالا بریم سره داستان خودمون
- آفرین به این شاگردای گل گلاب که الحمدولله همه چیو بلدن، داشتم می گفتم براتون این قطب نما خیلی کارایی داره مثلا شما وارد آب که می شید یکم رفتید تو عمق برمی گردید طرف ساحل و پشت می کنید به دریا، در اون لحظه اگر تو دریای خزر باشید سمت چپتون میشه شرق و سمت راستتون میشه غرب، یاد گرفتید؟!
همه بلند و کش دار مثل بچه هایی که تو برنامه ی خاله نرگس می شینن گفتن:
- بله . . . . . .
بعد استاد رضا که دفعه اولش بود داشت استاد بازی در میاورد، و مطالبش داشت یواش یواش ته می کشید و ذهنش یاری نمی کرد گفت:
- آفرین به شما، وقتی تو حالتی که گفتم مستقر شدید و رو به ساحل کردید، این عقربه سبزرو می بینید؟!
دوباره همه الکی گفتن:
- بله . . . . . .
- خوب حالا که می بینید، این عقربه رو تنظیم می کنید به سمت ساحل و بعد بر می گردیدو به راحتون ادامه می دید . . .
حالا تا اینجاشو که خوندید یکم سره کار رفتید، چون از خودم نوشتم.
استاد رضا در اولین کلاس خودشون چندین سوتی دادند که معروف ترینش همین زاویه 385 درجه است، وقتی استاد رضا داشت کار با عقربه رو یاد می داد یه مثال زد و گفت:
- نگاه کنید مثلا الان زاویه ای که ما وایسادیم به سمت دریا زاویه 385 درجه است
همون طور که می دونید آخر آخر زاویه های ما 360 درجه است و تو اون لحظه چون بچه های کلاس همه چیو بلد بودن و اصلا به حرفای استاد رضا گوش نمی دادند، هیچکی نفهمید و ما هم صداشو در نیاوردیم. ولی جاتون خالی وقتی کلاس و آب بازیو این جور چیزا تموم شد، رفتیم تو محل استراحت با استاد رضا و اوس ممد رستمی و علی باب کَتو مصطفی همه چی دونو، امین عکاسو سید مهدی تدوین گرو داوود رادیو و محمد رضا مداحو حمید جت سوارو روح الله فرمانده و علی آچار فرانسه و حبیب یزدی و مصطفی بازو نشستیم به خندیدن. بنده خدا داش رضا مونده بود چی بگه که طبیعی ایش کردیمو رفتیم سره یه موضوع دیگه.
در آخر اینو بگم که بنده خیلی ارادت دارم نسبت به آقا رضای گل گلاب، اینم یه عکس با حال نشان از ارادت بنده به ایشان. 

 


موضوع : داستان های واقعی , یکی بود یکی نبود! , زاویه های دیدنی , خاطرات شور , سفرها ,
برچسب ها : داستان , محمد بهمنی , نگاه دوازدهم , زاویه , آموزش غواصی ,


نویسنده :محمد.ب در تاریخ یکشنبه 29 خرداد 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها